CO ZROBILIŚMY

PREZENTACJA NASZEJ PRACY W ROKU 2014/2015

11 września 2015 roku – RECEPCJA.

11 września zorganizowaliśmy recepcję dla pielgrzymów przybywających do Pruchnika na 148 rocznicę święceń kapłańskich błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Kilka dni wcześniej odwiedzili mieszkańców Pruchnika i przygotowali listy noclegów dla wszystkich pątników. Jak co roku recepcja witała pielgrzymów CKSiT w Pruchniku w godzinach od 1500 do 2130. Za pracę w recepcji Samorząd Uczniowski składa wszystkim gorące podziękowania.

12 WRZEŚNIA 2015roku - PIELGRZYMKA DO PRZEMYŚLA

12 września do przemyskiej archikatedry weszła IV michalicka piesza pielgrzymka z Pruchnika, w której całe zgromadzenie dziękuje za dar życia, kapłaństwa oraz beatyfikacji ks. Bronisława Markiewicza - swojego założyciela. Odbywała się ona pod hasłem: "Niebo to miłość" i wzięło w niej udział ponad 500 osób. W roku poświęconym życiu konsekrowanemu w pielgrzymce wzięły udział osoby konsekrowane, które niosły relikwie swoich świętych założycieli. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Stanisław Jamrozek. Udział w pielgrzymce wzięła również część uczniów(w tym członkowie SU)oraz nauczycieli z naszego gimnazjum. W tym roku pielgrzymka miała charakter szczególny, z uwagi na przeżywany w Kościele powszechnym rok życia konsekrowanego. W związku z tym w pielgrzymce wzięło udział ok. 40 sióstr zakonnych z rożnych zgromadzeń. Podczas pielgrzymki pątnicy mogli usłyszeć świadectwa osób powołanych z rożnych zgromadzeń zakonnych.16 WRZEŚNIA 2015 roku – I POSIEDZENIE RADY SU

16 września 2015 r. odbyło się zebranie Rady SU, składającej się z przedstawicieli wszystkich klas. Celem spotkania była organizacja wyborów do Zarządu SU oraz przygotowanie propozycji Planu Pracy SU na nowy rok szkolny. Spośród reprezentantów klas trzecich wybrano Szkolną Komisję Wyborczą, której zadaniem było przygotowanie wyborów do Zarządu SU Gimnazjum Publiczne w Pruchniku.
W skład Komisji weszli:
Przewodniczący: Wiktor Mikłasz z klasy 3d
Członkowie: Faustyna Olejarz z klas 3a
Norbert Kurasz z klasy 3c
Małgorzata Gredes z klasy 3d
Katarzyna Lisiecka z klasy 3e


18 WRZEŚNIA 2015roku – ROZPOCZĘCIE KAMPANII WYBORCZEJ NA CZŁONKA ZARZADU SU

Przedstawiciele klas trzecich i drugich do 18 września zgłosili kandydatów do wyborów Zarządu SU.
Były to następujące osoby:
1. Emilia Dańczura kl. 3a
2. Klaudia Dietrich kl. 3a
3. Martyna Greliak kl. 3b
4. Karol Kamiński kl. 3d
5. Anna Kochanowicz kl. 3e
6. Faustyna Lis kl. 3e
7. Krystian Motyka kl. 3c
8. Michał Serafin kl. 3d
9. Karolina Skrzypek kl. 3e
10.Joanna Tomaszewska kl. 3b
W trakcie kampanii wyborczej kandydaci przygotowywali plakaty, interesujące ulotki wyborcze i dokonali autoprezentacji przez szkolny radiowęzeł.


23 WRZEŚNIA 2015roku – WYBORY DO ZARZĄDU SU

23 września 2015 NADSZEDŁ DŁUGO OCZEKIWANY DZIEŃ, w którym odbyły się powszechne, tajne, równe i bezpośrednie wybory do Zarządu SU. Wybory trwały od 800 do godziny 1120. Spośród 298 uczniów uprawnionych do głosowania, 271 osób zagłosowało. Następnie Szkolna Komisja Wyborcza w towarzystwie dwóch mężów zaufania: Kamili Kwaśniak oraz Aleksandry Chmieleckiej, uczennic z klasy 2a, dokonała przeliczenia głosów. Po ich policzeniu do Zarządu SU dostały się :
Anna Kochanowicz-193 głosy
Michał Serafin-164
Karol Kamiński-161
Emilia Dańczura-151
Martyna Greliak-150
Krystian Motyka-127
Faustyna Lis-117
Na 8 lekcji kandydaci, którzy dostali się do Zarządu SU, ustalili między sobą, jakie będą pełnili funkcje.
Przewodniczący: Anna Kochanowicz
Zastępca przewodniczącej.: Karol Kamiński
Skarbnik: Michał Serafin
Przewodnicząca Zespołu ds. Informacyjnych: Faustyna Lis
Przewodnicząca Zespołu ds. Ekonomicznych: Martyna Greliak
Przewodnicząca Zespołu ds. Kulturalnych : Emilia Dańczura
Przewodniczący Zespołu ds. Dyżurów Szkolnych: Krystian Motyka

29 WRZEŚNIA 2015 roku – Apel „Poznajmy się”

Apel „Poznajmy się”, był naszym pierwszym apelem, podczas którego każda organizacja przedstawiła swój Plan Pracy na nowy rok szkolny. Zaprezentowaliśmy także wszystkie klasy naszego gimnazjum na prezentacji multimedialnej.


13 PAŹDZIERNIKA 2015roku - DZIEŃ NAUCZYCIELA.

Tego dnia w naszym gimnazjum, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali piosenki i życzenia oraz specjalnie zrobione na tę okazję upominki, które złożyli wszystkim nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły. Za pomoc dziękujemy pani Halinie Kamińskiej, pani Agnieszce Błachucie, pani Katarzynie Kos oraz pani Anzheli Stetsiv.

Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem
Jaki można dać dziecku – jest wykształcenie.
W podzięce za trud włożony w naszą edukację i wychowanie
Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia :
Dużo zdrowia, pogody ducha, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych i osobistych oraz zadowolenia z uczniów.
Życzy SU.

DYSKOTEKA 22.10.15r.

22 października w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna inicjowana przez Samorząd Uczniowski. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 16:30,a zakończyła o 20:00. Uczniowie bardzo dobrze się bawili, tańcząc i uczestnicząc w różnych zabawach, które przygotował DJ Korni.


ŚWIĘTO 11 LISTOPADA.

11 listopada 2015roku przedstawiciele SU wraz ze sztandarem uczestniczyli w gminnych uroczystościach z okazji Święta Niepodległości. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w Kościele parafialnym pod przewodnictwem księdza proboszcza ks. prał. Piotra Kandefera. Następnie udaliśmy się po pomnik Grunwald, gdzie zostały złożone wieńce z hołdzie wszystkim dzięki którym nasza Ojczyzna jest wolna. Uroczystości zakończyły się na rynku przemówieniem pana Burmistrza Wacława Szkoły oraz przedstawieniem przygotowanym przez Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku. Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani wojskową grochówką.


ANDRZEJKI

26 listopada tradycyjnie w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami. Uczniowie rozpoczęli zabawę o godzinie 16:30,a zakończyli o 20:30.Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili tańcząc w rytm ulubionej muzyki, którą przygotował DJ Korni.


17 GRUDNIA 2015roku - Dzień bez przekleństw.

17 grudnia 2015 roku na całym świecie obchodzony jest "Dzień bez przekleństw" Nasza szkoła również przystąpiła do tej akcji. Celem było podniesienie świadomości negatywnego wpływu wulgaryzmu na kulturę oraz walka z powszechną aprobatą dla wulgaryzmów.
Uczniowie klas drugich na zajęciach artystycznych przygotowali wlepki nawiązujące do tej akcji. Wybraliśmy najciekawszą z nich, powieliliśmy i rozdaliśmy w tym dniu wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.
Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się hasła nakłaniające do poszanowania języka ojczystego, jak i promujące wysoką kulturę osobistą.
Następnie nadano przez szkolny radiowęzeł słuchowisko "Stop wulgaryzmom". Program uświadomił uczniom, że przeklinanie jest pierwszym objawem demoralizacji i należy temu przeciwdziałać, nie pozwalać na przeklinanie we własnej obecności.
Akcję przygotowała pani Halina Kamińska oraz pani Katarzyna Jedlińska wraz z SU.


18 GRUDNIA 2015 roku – KOLĘDOWANIE.
18 grudnia w naszej szkole, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, przygotowani przez panią Katarzynę Kos, panią Katarzynę Jedlińską, panią Anzhelę Stetsiv oraz pracownika CKSiT w Pruchniku pana Pawła Szykułę, zaprezentowali koncert kolęd i pastorałek. Złożyli także bożonarodzeniowe życzenia i wręczyli przygotowane w ramach projektu edukacyjnego piękne wianki świąteczne. Ten sam program artystyczny, członkowie SU przedstawili w instytucjach współpracujących ze szkołą.


11 GRUDNIA 2015roku - Góra Grosza
W naszej szkole, w ramach akcji „Góra Grosza” w dniach od 11 do 15 grudnia 2015 roku odbyła się zbiórka pieniędzy przeznaczanych na rzecz Towarzystwa Nasz Dom. Uczniowie wchodzący w skład Zespołu do Spraw Ekonomicznych codziennie na 5 lekcji zbierali monety o niskich nominałach do wcześniej przygotowanego pudełka. Celem „Góry Grosza”, jak czytamy w liście przewodnim jest „zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.” Młodzież naszego gimnazjum chętnie wzięła udział w tej akcji.
14 stycznia 2016 roku odbyło się podsumowanie „Góry Grosza”. Uczniowie z gimnazjum w Pruchniku, „usypali” górę z monet o wartości 136 złotych! Po odpowiednim zapakowaniu i oznaczeniu paczki, wysłano ją na podany adres. Bardzo dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w tak szlachetnej i pięknej akcji.

Plik pdf do pobrania